Вхід Реєстрація

Закоханість: три пастки, в які ми потрапляємо

1 квітня 2019, о 17:30

 

На початку відносин почуття накривають з головою, в животі «пурхають метелики», і світ бачиться в райдужних тонах. Але цей чудовий період не такий простий, як здається. Закоханість відриває нас від реальності і заважає помітити тривожні сигнали в поведінці партнера. Психологи розповідають, яких емоційних пасток слід побоюватися, та як із них вибратись.

Пастка фантазій

Часто на початку відносин, коли в голові без кінця миготять уривки спогадів про партнера і закрадаються мрії про спільне безхмарне майбутнє, ми відлітаємо до фантазії і відвертаємося від реальності. Адже в перший час знайомства людям властиво бачити партнера частково, а частково добудовувати його образ до ідеалу. В такому випадку висока ймовірність почати роман з власними фантазіями. Але чим більше в образі партнера наших мрій, тим сильніше розчарування в результаті.

Обирати партнера для довгострокових відносин важливо не тільки серцем, а й розумом. Для цього важливо знати себе: які ваші цінності, життєві орієнтири, темперамент, звички. Буде простіше вирішити, хто може вам підійти, якщо ви виділите собі час, щоб придивитися до партнера, спробувати дізнатися і зрозуміти його. Чи актуально для нього зараз створення відносин, чого він чекає від відносин? Чи збігаються ваші цінності, дотримуєтеся ви однакових поглядів щодо грошових питань або виховання дітей? Чи вписуєтеся ви в ритм і устрій життя один одного? Чи здатний партнер йти назустріч?

Часто легше відпустити людину, ніж мрії про нього. Важливо з самого початку не прив'язувати свої фантазії до нового партнера. Якщо хочете мріяти - мрійте. При цьому постарайтеся зловити суть цих думок, запитавши себе, які бажання і потреби в них відображаються. Потім розберіться, чи зможете здійснитися бажане з цією людиною.

Пастка бажань і емоцій

У період закоханості легко потрапити в пастку своїх бажань і емоцій. Особливо якщо партнер точно вгадує всі ваші потреби, які довгий час не задовольнялися. Зазвичай людина, яка обіцяє дати те, чого ви потребуєте, наділяється підвищеною цінністю і високою значимістю. Але важливо не втрачати і ту частину правди, що вам з першого побачення може в ньому або його поведінці щось не подобатися. З часом стає очевидно, що вже на самому початку знайомства були певні «тривожні дзвіночки». Але люди часто відмахувалися від них і йшли далі.

Важливо не втрачати усвідомленість. Якщо уява починає малювати ідеальний образ, запитайте себе, що вже зараз вам не подобається. Це робиться задля збереження об'єктивності сприйняття. Здатність помітити в партнері не тільки приємні, але і відразливі риси, дозволяє сформувати його цілісний образ. Відносини, створені на основі знань один про одного і сприйнятті реальних характеристик, більш довговічні і міцні.

Пастка ейфорії

Якщо певний час придушувати почуття або, навпаки, «варитися» в негативних емоціях, то поява чогось нового, здатного пробудити нас від сплячки, буквально занурює в стан ейфорії.

Коли почуттів стає занадто багато, люди втрачають голос розуму і справжнє сприйняття реальності. Щоб трохи знизити градус емоцій, корисно прислухатися до свого тіла, до відчуттів, які в ньому виникають.

Варто знати, що за сильною радістю ховається її протилежність - біль, що виникає, наприклад, через те, що не вдалося отримати необхідне раніше. За бажанням наблизитися до партнера і інтересом до нього - страх, що надії не виправдаються. За захопленням - роздратування, що партнер не дає всього того, чого ми потребуємо.

Повною мірою задовольнити наші потреби не може жодна людина в цьому світі. Навіть мати не завжди вгадувала, що нам необхідно, поки ми були маленькі. Якщо і вгадувала, то не завжди у неї була можливість це дати. І тут може ховатися багато болю: коли ми особливо в чомусь потребували, ми не отримали цього і вже ніколи не отримаємо. З цим болем теж важливо зустрітись і трохи його прожити. Це допомагає врегулювати емоції і повернутися в реальність.

 

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!