Вхід Реєстрація
Поради по анкеті

10 правил виживання в Інтернеті

2 лютого 2018, о 18:45

Ми заходимо в Інтернет кожен день і, здається, знаємо вже всі його секрети як свої п'ять пальців. Але іноді, гуляючи по сайтам, ми втрачаємо щось дуже важливе ...

10 правил виживання в Інтернеті

Як взагалі люди жили без Інтернету? Адже це те місце, де ти можеш знайти все: улюблену музику і найсвіжіші фільми, цікаві книги, друзів і знайомих по всьому світу і навіть підказки до домашнього завдання. Ти не перший рік «сёрфішь» по Мережі і прекрасно знаєш про існування Інтернет-вірусів, хакерських програм і спаму. І природно, «ось вже мене-то точно ніколи не зламають ...». А тут раз! І все друзі ВКонакте несподівано починають завалювати тебе обуреними повідомленнями про твою «прохання перейти за цим посиланням», про яку ти, в общем-то, і не знаєш. Щоб подібних неприємностей раптом не траплялося, ми наводимо 10 простих правил, які допоможуть тобі захистити не тільки твій комп'ютер, але і себе, і свої особисті дані від того, що знаходиться на «темний бік» Інтернету.

1. При реєстрації на сайтах, по можливості не використовуй свої особисті дані: номери домашнього та мобільного телефонів, домашню адресу.

Також, будь обережний, розміщуючи фотографії на своїй сторінці в соціальній мережі. Це зовсім не означає, що треба ізолюватися від світу і поставити чорний квадрат на аватарку, немає. Йдеться про те, що деякі фотографії, які ти розміщувати в Інтернеті, особливо особисті фотки з вечірок, можуть виглядати непривабливо для всіх, крім тебе і твоїх друзів. Це дійсно може легко створити не зовсім вірне уявлення про тебе. Адже будь-який користувач, у тому числі твій викладач і навіть майбутній роботодавець, може запросто побачити ці фотографії.

За статистикою, понад 60% фахівців кадрових агентств шукають додаткову інформацію про кандидата в Інтернеті, особливо в таких соц.сетях як Facebook, LinkedIn, Twitter і Вконтакте.

Крім того, такі фотографії або інша неприваблива інформація можуть збентежити і відштовхнути молодої людини або дівчину, яким ти подобаєшся. І вже зовсім крайній випадок - хтось, одного разу скопіювавши твої непристойні фотографії, через багато років вирішить тебе ними шантажувати.

Можливо, ти чув про «порушення і захисту авторських прав»? Йдеться про ситуації, коли правовласник пісень / фотографій / фільмів стягує штраф з людини, який виклав їх в Мережу без його дозволу. Багато хто думає, що в реальності цього не відбувається. Але насправді ж траплялося, коли вибірково карали «простих» хлопців, які, як і багато інших, «просто» поділилися піснею або фотографією на своїй сторінці. Погодься, нерозумно віддавати величезні гроші лише за те, що вирішив показати друзям смішну фотографію, яку ти знайшов в Інтернеті, виклавши її у себе Вконтакте! Зрештою, якщо дуже хочеться поділитися, можна відправити друзям посилання на сайт, де ти її знайшов!

2.Твоі паролі - це захист твоєї інформації, тримай їх в секреті.

Ніколи не сообщай свої паролі друзям і знайомим. Заборони комп'ютера запам'ятовувати паролі в кеші браузера. Намагайся частіше їх міняти, при цьому використовуй великі і малі літери, цифри та інші символи. І справа тут навіть не в спецслужбах, які хочуть подивитися твою особисту переписку. Справа в тому, що з'явилося безліч програм, які «витягують» паролі з комп'ютерів без розбору, а потім використовують доступ до розкритим акаунтів у власних цілях. Наприклад, рекламних.

Уяви, що тебе зламали і всім друзям по соціальній мережі від тебе приходять посилання на «унікальну дієту», «стовідсоткове передбачення долі» і навіть на «сайти для дорослих». Навряд чи твої близькі друзі, а тим більше батьки і вчителі, які напевно теж є серед твоїх близьких друзів, це оцінять. Спробуй доведи їм потім, що ти не маєш до цього ніякого відношення...        

3. Не вір спаму і не відповідай на нього.

І, крім того, не відкриєш файли і посилання, що надійшли від тебе людей. Природно, не повідомляти свою електронну поштову адресу неможливо - він потрібен для реєстрації на багатьох сайтах. Але для того, щоб обмежити доступ спаму, встанови в налаштуваннях своєї пошти правило для отримання повідомлень тільки від тих, хто включений в твій список перевірених контактів. Всі інші листи будуть автоматично відправлятися в окрему папку, і тобі буде легше зорієнтуватися в тому, що викликає довіру, а що потрібно негайно видалити.

Чи знаєш ти?

Слово SPAM (Спам) з'явилося в 1936 році - під такою маркою американська компанія випустила гострі м'ясні консерви ( «SPiced hAM»). Щоб збути їх запаси не першої свіжості після Другої світової війни, була проведена масована рекламна кампанія, що стала еталоном настирливості. У 1986 році в конференціях Usenet з'явилося безліч однакових повідомлень від якогось Дейва Родеса, який рекламував нову фінансову піраміду. Хтось провів аналогію між такою розсилкою і консервами, і з тих пір слово «спам» закріпилося в новому значенні.

4. Установи і регулярно оновлювати антивірус на своєму комп'ютері (antivirus, antispyware, antimalware та ін.)

Так, це може звучати трохи настирливо і нереалістично, але старайся завжди перевіряти викачані або надіслані поштою файли за допомогою антивірусу. У тому числі несподівані вкладення в листах від знайомих, які до цього тобі ніколи нічого не надсилали. Звертай увагу на адресу відправника. Часто віруси поширюються в листах від відправників, чиї адреси бувають дуже схожі на адреси знайомих, але все ж відрізняються одним-двома знаками.

Привілей обережність, коли відкриваєш файли з розширенням AVI, EXE, XLS, PPT і ZIP. Побачив файл з подвійним розширенням (.txt.exe або .jpg.exe.) - відразу СТОП! Чи не відкривай ні за яких обставин. Щоб ще надійніше захиститися від вірусів, не слід запускати і викачувати файли (музику, фільми, ігри) з сумнівних, перш неперевірених джерел.

5. Не варто беззастережно довіряти всьому, що ти бачиш або читаєш в Інтернеті. Сайт може виглядати солідно і привабливо, але це ще не гарантія захисту від неточної і неперевіреної інформації. А на сайтах з великою кількістю флеш-реклами і спливаючих вікон відзначається особливо багато невірних відомостей.

6. Будь обережніше з відкритим вираженням власних почуттів.

Те, що ти спокійно можеш дозволити собі в особистому листуванні з подругою або другом, в більшості випадків не призначене для сторонніх очей. Перш, ніж розповідати про щось дуже особисте в Мережі, подумай, чи хочеш ти, щоб про це знали абсолютно незнайомі люди? Адже ти не можете передбачити, як будуть сприйняті і використані твої одкровення.

Якщо ти використовуєш соціальну мережу, щоб вести щоденник або розміщуєш в блозі вірші, в яких відкрито виражені твої почуття, постарайся обмежити доступ сторонніх до цієї інформації. Реакція незнайомих тобі людей на твої емоції і творчість може бути найрізноманітнішою; часто твоя відвертість надає прекрасну можливість маніпулювати тобою під виглядом розуміння і підтримки. А може статися і так, що все значуще для тебе буде висміяне анонімними користувачами.

7. Незважаючи на те, що ти не бачиш співрозмовника, правила спілкування онлайн залишаються такими ж, як правила «живого» спілкування.

Не пиши людям те, що ти ніколи не скажеш в обличчя. Нецензурна лексика, грубість, агресивність неприпустимі в Інтернеті так само, як і в реальному житті. Навіть в тому випадку, коли тебе явно провокують образливими висловлюваннями, не варто вплутуватися в перепалку. Ти завжди можеш проігнорувати неприємні повідомлення, та й просто заблокувати тих користувачів, які втягують тебе в подібні розмови. Пам'ятай, що частіше за все це самий звичайний тролінг - створення конфлікту в Інтернет-співтоваристві і задирание його учасників. Троль не має значення, кого задирати; його завдання - нагнітання гніву серед учасників чату, форуму і соц.сети. Тому, якщо раптом тебе троля, найімовірніше, справа не в тобі.

Якщо тебе щось бентежить або насторожує в Мережі, ніколи не пізно порадитися про це з людиною, якій ти довіряєш.

8. Більшість тих, з ким ти спілкуєшся в соціальних мережах, - це твої друзі в реальному житті.

Звичайно, ти можеш «дружити» і з друзями друзів або знайомими знайомих. Але іноді приходять запрошення «дружити» і від зовсім незнайомих людей. Беручи дружбу незнайомців, ти ризикуєш тим, що інформація, якою ти з радістю ділишся з друзями, буде доступна і іншим, кого ти зовсім не знаєш. Пам'ятай, що завжди можна відхилити запрошення, в цьому немає нічого страшного чи нечемного, адже, врешті-решт, це твій простір, і тобі вирішувати, з ким «дружити», а від кого «відписатися».

9. Не поспішай зустрічатися з людьми після віртуального знайомства в Інтернеті.

Яким би цікавим, доброзичливим і приємним у всіх відносинах не здавався чоловік в Мережі, він може бути зовсім іншим в реальному житті. Те, що люди говорять про себе, про своє особисте життя в Інтернеті, перевірити досить складно, тут ніякі пошукові системи не допоможуть. А якщо твій Інтернет-приятель надто наполегливо пропонує зустрітися, то тим більше є привід задуматися ...

Все-таки хочеться познайомитися з віртуальним знайомим?

Тоді призначай зустріч в світлий час доби і в людному місці. Попередь, що прийдеш разом з другом, подругою або з кимось із дорослих, - реакція на таке попередження дуже показова. Якщо твій віртуальний знайомий дійсно той, за кого він себе видає, то він цілком нормально поставиться до такої пропозиції. Якщо ж твоє небажання зустрічатися наодинці викличе його невдоволення або глузування, то зустріч краще скасувати.

10. Якщо хтось в Мережі, особливо незнайома людина, хоче поговорити з тобою про стосунки статей, будь особливо уважний.

У віртуальному світі ніколи не можна бути впевненим у тому, хто по той бік екрану і які його наміри. Будь-які сексуальні підтексти в зверненні до неповнолітніх - це серйозний привід для занепокоєння. Якщо ти не можеш самостійно припинити спілкування з цією людиною, прибрати його зі списку своїх контактів або заблокувати його повідомлення, то відразу звернися за допомогою. Тут не до жартів!

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!