Вхід Реєстрація
Любов і відносини

Знайомство в мережі: переваги та ризики

3 квітня 2019, о 12:45

Із приходом технологічного прогресу люди все більше та більше часу проводять за моніторами своїх комп’ютерів та гаджетів. Відповідно й знайомства, які, іще років 20 тому траплялися здебільшого на вулицях чи у кафе перейшли у цифровий формат. Не рятує ситуацію ні затишність львівських кав’ярень, ні романтичність самого міста. 

Отож ми розповімо вам про переваги та недоліки таких знайомств.

1. Базові переваги спілкування в мережі.

Для початку варто відзначити, що в сучасному світі, де неабияка частка спілкування давно перейшла в онлайн, дійсно нерозумно хоча б раз не познайомитися з цим інструментом. Просто тому, що він є. І було б непогано розібратися, що до чого. Віртуальні знайомства почалися ще до ери всіляких умовних «тіндерів», тільки-но з'явилися месенджери на комп'ютерах. І один з плюсів віртуального спілкування завжди полягав у тому, що ти можеш легко познайомитися з будь-якою людиною в будь-якому кінці світу. Важлива перевага. Знайомство в Мережі розширює наші рамки уявлення про навколишній світ, людей, їх потреби та інтереси. Все це важливо для спілкування. Є й інший плюс: в інтернет-просторі можна відкрито і чітко заявляти про свої цілі. Відповідно до цього, люди, які бажають пристрастей на одну ніч відверто про це кажуть. І така відвертість, здебільшого, допустима лише у мережі. Складно уявити, щоб хтось зробив таку пропозицію дівчині в метро. Це не прийнято офлайн. Але припустимо онлайн. Ключовий плюс онлайн-знайомств - своєрідна знеособленість, відсутність морально-етичних зобов'язань, коли можеш висловити те, що в очі ніколи б не сказав. У Мережі ви як ніби тренуєтеся спілкуватися. І це не страшно, оскільки в будь-який момент можна натиснути кнопочку - і ви більше ніколи ніде не побачите. 

2. Небезпеки інтернет-знайомств.

Але є у знеособленості і інша сторона - негативна. Знеособленість, «тренувальність» віртуального спілкування дозволяє невпевненим в собі людям «ставати» тими, ким вони захочуть. З одного боку, це може на деякий час приносити задоволення. А з іншого боку - розширює прірву між реальним і віртуальним світом. Людина втрачає здатність адекватно оцінювати як себе, так і оточуючих людей. Є багато людей, які у мережі – справжні ловеласи. Але познайомитися з дівчиною в реальному житті - навіть просто перекинутися парою незначних фраз про погоду - просто не в змозі. Вони фізично не можуть подолати уявний бар'єр. Не будучи захованими за моніторами, вони не вірять в себе. 

Інша небезпека знайомств в Мережі також пов'язана з придуманим образом. Але цього разу не власним, а чужим. Коли ми спілкуємося в Мережі, ми придумуємо собі людину, з якою говоримо. І справа навіть не в тому, що фото прикрашені, а в тому, що в реальному житті ви можете один одного і не зрозуміти. На побачення ви підете з тією людиною, яку намалювали собі в розумі, а не з тим, хто є реальним. Ви вже придумали йому або їй характер, манеру поведінки, інтонації, ставлення до вас, тобто те, що не прочитати з екрану. І реальність може вас сильно здивувати. 

3. Що ми втрачаємо при віртуальному знайомстві 

Справа в тому, що між людьми різної статі вже з першого погляду виникає так звана «хімія». Вона відбувається в процесі спілкування і для цього потрібні міміка, рухи, погляди, запахи та ще безліч нюансів, які при живому спілкуванні дозволяють нашій внутрішній енергії налаштуватися на одну хвилю. І це можливо тільки при особистому контакті.

4. Віртуальні анкети: видумка й реальність

 Починаючи листуватися в Мережі, ми втрачаємо можливість згаданої вище реальної взаємодії. Відмовившись від такого процесу ми починаємо вдаватися в раціональність і придумувати «параметри ідеального партнера» тощо. 

Ми можемо скільки завгодно щиро вірити в свої 20 років, що одружимося лише на витонченій брюнетці, яка буде грати на роялі і розділить тягу до подорожей і політичні погляди, а в підсумку щасливо жити з пухкою блондинкою-реготухою, яка обожнює будинок, дітей та борщ. Ця дія психологічного чинника, яка всі мислимі і немислимі анкетні дані зводить нанівець.

5. Віртуальні знайомства і тривалі відносини

Психолог і сексолог Юрій Решетняк виділив 5 шлюбних факторів: матеріальний фактор, фактор зовнішності, фактор сексуальності, фактор культури, психологічний фактор. І якщо по перших чотирьох факторів теоретично можна скласти якусь анкету, то психологічний фактор розписати детально практично неможливо. А він як раз один з найбільш значущих, якщо ми маємо на увазі не секс на одну ніч, а тривалі відносини. З цієї причини зробити адекватний вибір в Мережі так складно. 

Звісно ж важко однозначно сказати, що знайти свою другу половинку в мережі неможливо. Адже все залежить від цілей. Однак не забувайте, що можливий й такий момент, коли ви додумуєте за вашого нового знайомого потреби і мрії. Можливо, він не так вже й рветься створювати сім'ю - і тоді нехай залишається в віртуальному просторі, де йому комфортно.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!