Вхід Реєстрація
Любов і відносини

Як виникає довіра

12 лютого 2018, о 15:17

Кожен день ми приймаємо рішення, чи варто довіряти незнайомцям. Це стосується безлічі ситуацій: від прохання до попутника доглянути за багажем до рішення їхати в таксі.

Американські психологи прийшли до висновку, що ми охочіше повіримо людині, який зовні схожий на того, кому можна довіряти. Недовіра виникає, якщо незнайомець буде нагадувати людини, який зрадив нашу довіру раніше.

Дослідження показало, що початкове судження про незнайомця виникає виходячи з його зовнішнього вигляду і нашого соціального досвіду. В ході експериментів добровольці повинні були виконати кілька завдань.

Наприклад, розпорядитися сумою в десять доларів на користь одного з трьох осіб.

У другій частині експерименту учасниками пропонувалося вибрати партнера для нової гри. Це міг бути абсолютно незнайома людина або один з тих, хто був сфотографований під час попереднього експерименту. Багато осіб на фото були відретушовані до невпізнання.

Виявилося, що для нової гри люди охочіше вибирали тих, хто був схожий на «надійного» партнера з попереднього експерименту. При цьому понад 68% учасників відмовилися від гравця, якщо у нього була схожість з «ненадійним» людиною з попереднього експерименту.

Спостерігаючи за активністю мозку учасників експериментів за допомогою МРТ, вчені виявили підвищену активність в миндалевидном тілі в момент прийняття рішення.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!