Вхід Реєстрація
Любов і відносини

Як вигнати примари колишніх з нинішніх відносин

27 травня 2019, о 10:31

Іноді вони повертаються - жінки, яких раніше любив ваш чоловік. Буває, що ви просто відчуваєте їх незриму присутність у ваших відносинах; ще гірше - коли вони матеріалізуються, перетворюючись в реальну загрозу.

Минуле варто залишати в минулому - на жаль, ця грамотна стратегія не завжди може бути застосована до наших умов життя. І якщо ми продовжуємо жити в тому ж місті, ходити по тих самих вулицях, спілкуватися з тими ж людьми, то рано чи пізно ми стикаємося з нагадуваннями про події давно минулих днів. Більш того, часом примари минулого самі відчайдушно прагнуть стати частиною нашого сьогодення. Це може дратувати, здаватися неприємним і недоречним, але так трапляється.

Психологи розповідають про найпоширеніші сценарії присутності колишніх партнерів в нових відносинах, а також про те, як вигнати примари минулого з реального життя.

Сценарій №1. порівняння

Якщо ваш чоловік іноді згадує колишню, але при цьому не проводить ніяких паралелей між нею і вами, то нічого страшного в цьому немає. Негідною поведінкою з його боку буде, якщо він почне порівнювати свої минулі відносини з нинішніми.

Ще одним прикладом негідної поведінки є ситуація, коли чоловік каже про свою колишню тільки погане. Чоловік, який називає колишню «змією» і «сволотою», можливо, просто не вміє брати на себе відповідальність, яку він також мав у попередніх відносинах. Йому легше в усьому звинуватити іншу людину. 

При цьому психологи відзначають, що гідний чоловік ніколи не буде активно «утискати ваші кордони через третіх осіб», якщо ви самі це йому не дозволите.

Як тільки чоловік під час розмови з вами посилається на думку друзів або говорить, наприклад, що будь-яка дівчина була б щаслива опинитися поруч з ним, а ви його не цінуєте, або порівнює вас з колишньою, відразу говоріть, що ці теми вам неприємні. Це негідна поведінка, якої ви не повинні допускати по відношенню до себе. Тому можна прямим текстом йому сказати: «Якщо ти ще раз порівняєш мене зі своєю колишньою, то ми розлучимося». Так, це досить жорстка позиція, але ви повинні вміти відстоювати свої кордони .

Коли чоловік допускає нехай і незриму присутність третьої людини в вашій парі, то немає сенсу йому щось пояснювати коректно.

Ситуація №2. пройдений етап

Найбільш поширена ситуація, коли колишня дівчина для вашого чоловіка - пройдений етап, і він не має наміру до нього повертатися. Однак екс-подруга вперто намагається його повернути і всіляко втручається в його справжні стосунки. 

Цей варіант найвигідніший для вас, так як чоловік не має інтересу до колишньої. У цьому випадку не варто реагувати на провокації з її боку. Повірте, він сам в змозі пояснити, що не хоче продовження відносин. 

Само собою, що основним ворогом для колишньої стане та, через яку зруйнувалися її відносини. Вона всіляко буде шукати зустрічей і спілкування з розлучницею. У такій ситуації головне - зберігати спокій.

Будь-яка з нас може виявитися або вже опинялася в ситуаціях, коли розставання відбувалося не з нашої волі. Потрібно просто зрозуміти, який біль відчуває в такі моменти жінка. Однак не варто кидатися з крайності в крайність. Прояв солідарності в даному питанні зовсім не означає, що вам потрібно подружитися з колишньою і бажати їй щастя.

Ситуація №3. друзі

Не рідкісні історії, коли чоловік хоче залишитися хорошим другом для залишеної ним жінки. Думаючи, що так вона буде менш болісно переживати розставання. Однак таке бажання може принести більше шкоди, ніж користі.

Психологи вважають, що насправді прояв такої жалості - дуже жорстокий. Дівчина буде думати, що ще є шанс зберегти безперспективні відносини. Її любов пройде тільки тоді, коли вона буде повністю ізольована від спілкування з ним, коли буде змушена розпочати нове життя.

У таких ситуаціях, за словами фахівця, як чоловікам, так і жінкам слід чинити з минулими стосунками, згідно фразі: «Померла, так померла». Виняток становлять екс-партнери, у яких є спільні діти. При цьому спілкування повинно стосуватися тільки питань дітей.

Така «дружба» не є особливою загрозою для ваших відносин, однак і ставитися до неї надміру лояльно теж не варто.

Часто це відбувається в моменти сварок зі справжніми партнерами, коли виникає потреба виговоритися і «спертися» на плече людини, яка, як ніхто інший її знає і зможе зрозуміти.

З чоловіками, які явно намагаються всидіти на двох стільцях, потрібно відразу розлучатися. Шанси, що він зможе сконцентруватися на справжніх стосунках, не розірвавши зв'язок з попередніми, занадто малі. В іншому випадку навіть при самому адекватному і тверезому підході така дружба на межі почне поступово вас напружувати.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!