Вхід Реєстрація
Любов і відносини

В якому віці краще одружуватись?

23 жовтня 2019, о 10:03

Вчені вирахували вік, у якому найкраще створювати сім'ю, - це 23 - 27 років. Тож якщо пара стала на "рушничок щастя" саме в такому вiцi, то ймовiрнiсть прожити разом до самої старості у неї велика.

Ученi Техаського унiверситету проаналiзували багато "за" i "проти". Адже йшлося про пошук оптимального перiоду - часу, коли молодi люди керуються уже доволi зрiлими бажаннями та емоцiями. Вiдтак науковцi науковцi закликають не поспiшати з таким важливим рiшенням, як одруження, а дочекатися 23 - 27 рокiв. Саме цей iнтервал визнали найвдалiшим для створення сiм'ї.

А в якому вiцi найчастiше одружуються українцi? Про це "Експресу" розповiла Людмила Слюсар, старший науковий спiвробiтник Iнституту демографiї та соцiальних дослiджень НАНУ.

- Чи "американська формула сiмейного щастя" збiгається з українською?

- Зрозумiло, що нацiї рiзняться традицiями, а саме традицiї впливають на те, у якому вiцi найчастiше одружуються в тiй чи тiй країнi. Тому, здавалося б, загальних стандартiв у такому делiкатному питаннi бути не може. Але якщо подивитися на статистичнi данi, дiйдемо висновку, що настрої української молодi приблизно збiгаються iз порадами американських вчених.

У нашiй країнi оптимальний вiк для створення сiм'ї становить 25 рокiв, коли людина вже соцiально зрiла. Але до такого показника ми йшли останнi двадцять лiт. За останнiй рiк українцi йшли до рацсу переважно у 20 -- 24 роки. При цьому жiнки вдягали вельон у бiльшостi випадкiв (130 тисяч осiб) у 20 - 22 роки. Щоправда, вже у вiцi 25 - 29 рокiв вдвiчi зменшується

кiлькiсть українок, котрi йдуть пiд вiнець (67,5 тисяч).

Якщо ж мова про чоловiкiв, то бiльшiсть зважуються на одруження ближче до 24 лiт (понад 105 тисяч осiб). Хоча i в дещо старшому вiцi цей показник не дуже зменшується: у вiцi вiд 25 до 29 рокiв одружилося 95 тисяч осiб.

- Тож можна сказати, що українцi доволi виважено почали ставитися до шлюбу...

- Власне, з огляду на тенденцiї останнiх рокiв можна сказати, що молодi українцi спершу волiють здобути освiту й знайти роботу. Але, знаєте, цього року спецiалiсти нашого iнституту провели опитування серед молодих людей (до 35 рокiв), маючи на метi визначити основний мотив для укладання шлюбу. Отож, бiльшiсть (60%) заявила, що таким мотивом було кохання. "Хочу, щоб близька людина була поряд у бiдi i в радостi", -- про це заявили 22% респондентiв. Тож серед української молодi рацiоналiстський пiдхiд до укладання шлюбу не стає визначальним. Напевно, це добре.

- А у бiльш ранньому вiцi кохання вже не спонукає українцiв обмiнятися обручками?

- Чому ж нi. Загалом у нашiй країнi частка раннiх шлюбiв (до 18 рокiв) становить 3,5%. Але в сiльськiй мiсцевостi захiдних областей (Тернопiльськiй, Iвано-Франкiвськiй, Закарпатськiй, Чернiвецькiй) цей показник значно вищий, так було завжди. До 19 рокiв також одружуються, але не так часто, як колись. Наприклад, у 1989 роцi частка таких шлюбiв становила 20%, а у 2006 роцi -- лише дев'ять...

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!