Вхід Реєстрація
Любов і відносини

Священник розповів, чи можна одружуватися у високосний рік

29 травня 2020, о 15:07

«Відкладений тільки сир хороший»

2020 рік – високосний.

Частина молодих пар намагається не одружуватися у цей рік: вони оформлюють свої стосунки заздалегідь або навіть чекають весь рік, аби одружитися наступного року.

Бо, мовляв, високосний вважається роком, коли не слід робити весілля та вінчатися.

З чим пов’язана така думка та чи варто стати на рушничок щастя у 2020, «Конкуренту» розповів протоієрей Михайло Бучак – настоятель Свято-Покровського храму с. Княгининок.

«Одруження у високосний рік ніяк не впливає на наше життя. До того ж це є марновірство. Бог каже: по вірі вашій дасться вам.

Якщо ми віримо, що існує проблематика високосного року, то цей рік буде проблематичним – по вірі вашій.

У цьому випадку поняття високосного року суто поняття літочислення та календаря – і не більше. Я вірю, що кожен рік, який є у нашому житті, – благословенний Богом.

Як би ми провели статистику щасливих чи нещасливих людей у високосний рік, ми абсолютно не мали б ніякого дисбалансу. Для мене високосний рік такий самий, як і всі інші.

Можна одружуватися, вінчатися, будувати щасливі сім”ї», – каже священник.

Михайло Бучак наголошує, що багато людей починають звертати увагу на одруження в день закоханих чи якісь унікальний набір цифр. Хоча це, з його слів, не має ніякого відношення до духовності і побудови міцних стосунків.

Священник розповідає, що тому, що у високосний рік не можна одружуватися, не має підтвердження у жодній книжці, яка стосується духовного життя.

«Звідки такі речі трапляються? Розповім випадок з мого життя. Оформляю документи і даю дівчатам цукерки в знак подяки. А вони не хочуть їх брати.

«А ви знаєте, що вагітній жінці не можна відмовляти?, – питаю. «Ну, так», – відповідають. «А чому?». «Тому що вона народжує дитину, виношує нове життя», – відповідають.

«А ви знаєте, що священникові теж не можна відмовляти? «А чому?». «Бо жінка народжує дитину фізично, а священник під час хрещення дає дитині духовне народження. Тому йому теж не можна відмовляти», – жартую я. І дівчата беруть цукерки.

А ззаду стоїть жінка з чоловіком: «Чуєш, Петре, я навіть такого не знала. Потрібно буде Марійці розказати». Отак от і про високосний рік. Хтось десь щось сказав і це пішло між люди.

Забобонні предки слов'ян вважали, що після закінчення чотирьох років слід уникати будь-яких змін.

У зв'язку з цим вважається, що не можна у високосний рік не тільки одружуватися і виходити заміж, але і розлучатися, переїжджати в нове житло, заводити нових друзів. Вважається, що шлюб, укладений у цей рік, швидко розпадеться, супроводжуватиметься зрадами подружжя.

Деякі, особливо забобонні люди вважають, що ті, хто вступає в шлюб у високосний рік, приречені на вдівство.

Високосний рік на Русі вважався роком наречених, саме в цей рік дівчатам дозволялося засилати сватів до женихів, а не навпаки.

Цікавим звичаєм було те, що чоловікам заборонялося відмовляти дівчині, крім як у виняткових випадках. Деякі дівчата спеціально з нетерпінням чекали настання високосного року, щоб дістати собі бажаного коханого, який не поспішає сам зробити дівчині пропозицію.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!