Вхід Реєстрація
Любов і відносини

Що таке «платонічна любов»?

22 січня 2020, о 15:37

Попри те, що в наш час такий вид любові вважають старомодним, дурним і непотрібним, платонічна любов таки існує. У середні віки вона штовхала лицарів на подвиги в ім'я дами серця, змушувала наших бабусь роками чекати своїх чоловіків з війни, а тепер стала долею підлітків, які готові на все заради зустрічі з Джастіном Бібером або іншою зіркою шоу-бізнесу.

Вираз «платонічна любов» зародився в стародавній Греції, і в ті далекі часи, вислів мав дещо інший сенс. Давньогрецький філософ Платон вважав жінку істотою ницою і брудною, а таку любов порочною. Сам же Платон ідеальною вважав любов між чоловіком і чоловіком, і не дивно, адже самого філософа оточувало чимало хлопчиків.

Загалом, Платон був протиприродної сексуальної орієнтації і додатково підводив під неї, так би мовити, ідеологічне обґрунтування. То були інші часи і інші традиції, в країні де любов між чоловіком і чоловіком вважалася в порядку речей про що свідчить міфологія, де оспівується любов Зевса до Ганнімеда, Аполлона до Кипариса та інші «вільності» богів.

З часом завдяки церкві ставлення до одностатевої любові докорінно змінилося, і вираз «платонічна любов» придбав дещо інший сенс. Тепер звичайно платонічною любов'ю називають романтичне почуття, що не містить у собі сексуального бажання.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!