Вхід Реєстрація
Любов і відносини

Схильність до суперечок знижує якість вашого життя

12 березня 2018, о 13:28

«У суперечках народжується істина» — дійсно це твердження являється безумовною правдою? Можливо. Пошук істини штовхає людство до розвитку. Але це справедливо тільки до головних, основоположних сфер життя. Але чи актуально це до повсякденного життя? 

Власна думка — ознака сформованої особисті. Але прагнення нав’язувати це може свідчити про невпевненість у собі та дисгармонізує навколишній простір. Така схильність вносить руйнування у спілкування та побудову відносин с іншими людьми. Необов’язково робити повсякденне життя більш важким завдяки пошуку приводів для суперечок. Як цього уникнути? Треба знайти деякі «ключі».

Суперечка далеко не завжди схиляє людину до вашої точки зору. 

Можна бути безкінечно правим та мати значний життєвий досвід та багаж знань. Але яку користь це може принести іншим? 

Деякі люди помилково вважають, що нав’язати свою думку (навіть якщо вона правдива) — це правильно. Але не все так просто. Люди не будуть вас слухати навіть з банальних причин. Наприклад, ви можете бути просто комусь неприємні. Такий психологічний захист може з’являтись як реакція на вторгнення у внутрішній світ. Пам’ятайте, що все сприймається суб’єктивно. І що може існувати декілька правильних точок зору на якесь питання. Ви — не істина в останній інстанції. Пора зрозуміти, що світ — багатогранний та постійно змінюється. Люди дуже чутливі до ситуацій, коли є спроби нав’язати своє бачення. Набагато ефективнішим є прагнення ДІЙСНО допомогти людини вирішити те чи інше питання. 

Впертість та відсутність гнучкості — не завжди є ознакою «великого» розуму

Чомусь, існує думка, що дурна людина не визнає власної неправоти. А ось розумна людина завжди готова це визнавати. Це твердження дуже слабо пов’язане з реальністю. Суперечка, майже завжди — своєрідна атака на авторитет. Володіння фактами, знання не мають реальної ваги, коли є відчуття що вас намагаються принизити. Перемога у суперечці може навіть зруйнувати ваші відносини з іншими людьми? Яка різниця, праві ми чи ні, якщо людина поряд з нами нещасна? 

Деякі суперечки — просто трата вашої внутрішньої енергії

Формальна перемога у суперечці може не принести вам задоволення. Більше того, вона дуже маловірогідною є можливість, що це принесе задоволення іншому. Звичайно, не можна прожити життя без суперечок. Але, розвиваючи уважність до кожної ситуації, можна зберегти багато своїх сил. Дійсно, іноді треба донести інформацію до іншою людини. Але чи є це актуальним, коли ви намагаєтесь розповісти невихованій людини (яка, наприклад, вона штовхнула вас у громадському транспорті) про правила етикету та права людини? Доволі часто, суперечка тільки відніме ваш психологічний ресурс. Тому важливо розставляти пріоритети, та постійно запитувати себе: «Чи дійсно це так важливо, чи можна просто дозволити ситуації просто відбуватись?»

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!