Вхід Реєстрація
Любов і відносини

Правила міцних відносин

28 березня 2019, о 11:16

Щоб любов була довговічною, треба проявляти себе з кращого боку і дотримуватись певних принципів.  В наш час у пар майже не залишається зовнішніх причин, щоб бути разом. Суспільство не вимагає, щоб двоє зберігали сім'ю, яких би зусиль це не коштувало. Партнери залишаються один з одним не для того, щоб порадувати батьків, і навіть не заради дітей, їм швидше подобається проводити час разом. Але що гарантує тривалість такого союзу?

Річ у тім, що, як розповідають сімейні психологи, тривати все життя можуть і такі відносини, які ніяк не можна назвати здоровими, наприклад співзалежні або засновані на насильстві, і там є  свої критерії міцності. Умова тривалих щасливих стосунків - емоційна зрілість партнерів або, хоча би, рух до неї.

Емоційно зріла людина здатна об'єктивно оцінювати ситуацію, діяти незалежно, зберігаючи при цьому глибокий зв'язок з іншими. Вона поводиться чесно і відкрито, вміє відстоювати кордони і не використовує іншого в своїх цілях. Ось кілька принципів таких відносин.

1. Підтримувати в кризі

Здатність бути поруч в скрутну хвилину - одна зі складових щасливого шлюбу. Переїзд, звільнення, народження дитини, смерть батьків, власна хвороба або хвороби дітей - в житті кожної родини є періоди уразливості, потрібно, щоб партнер не відходив в сторону, а підставив плече.

2. Заспокоювати свою тривогу

Бути здатним до емоційної регуляції - значить усвідомлювати: те, що я відчуваю, це перш за все мої власні переживання, емоції. Партнер міг частково їх спровокувати, але ваше завдання – заспокоїтись.

Сюди ж відноситься здатність витримувати тривогу відмінностей, вона виникає, коли ми не збігаємося в думках і бажаннях. Чоловік має намір їхати до мами, купити диван або віддати дитину в сусідню школу, а дружина немає. Дискусія може перерости в скандал, взаємні нападки. У зрілих стосунках партнери здатні привести себе до тями і залишитися в діалозі, домовитися, незважаючи на різні точки зору.

3. Відрізняти партнера від примар минулого

Якщо ви не довіряєте дружині, тому що в попередніх відносинах вас зрадили; якщо ви реагуєте на зауваження чоловіка, як на критику своєї матері, то вам доведеться провести внутрішню роботу, щоб відокремити одне від іншого.

Підміна може статися в тому випадку, якщо досвід відносин зі значимою людиною в минулому (батьками, старшим братом або сестрою, вчителькою) став для вас травмуючим. Знак зрілих відносин - здатність відрізнити вчинки чоловіка від схожої поведінки інших людей і сприймати їх в контексті теперішнього моменту.

4. Говорити про свою вразливості

Мова не про готовність ділитися всім, що прийде в голову. Можна охоче розповідати про свої успіхи і приховувати хворобливі переживання. Для того щоб зізнатися в страхах, потрібно рішучість. «Ти їдеш в іншу країну, я боюся, що ти зустрінеш там іншу жінку». «Тепер ти точно зрозумієш, що я некомпетентний». «Мені боляче, коли ти так реагуєш».

«Нам простіше говорити про свої страхи в обвинувальному ключі, що лише провокує партнера на відповідні звинувачення . А вміння говорити про те, що нас ранить, викликає співчуття і бажання йти назустріч. Це вкрай необхідна якість для того, щоб краще розуміти один одного, не домислюючи зайвого.

5. Визнавати заслуги іншого

Сваряться всі подружні пари. Але ті, хто щасливі в шлюбі, навіть під час конфлікту показують, що вони в цілому добре один до одного ставляться і що такий спалах гніву і невдоволення - це випадкова конструкція на міцному фундаменті любові і розуміння.

У конфлікті емоції завжди зашкалюють, малюючи чорно-білу картинку. Фрази типу «завжди» і «ніколи» викликають потужну захисну поведінку партнера і бажання завдати у відповідь удар. Вчіться зберігати в конфлікті об'ємне, амбівалентне сприйняття партнера, визнавати його заслуги. Дуже корисним буде говорити «у наших відносин є світла сторона, і ти тоді дуже добре себе повів, а тут я дуже ображена». За таких умов діалог стає більш конструктивним.

7. Смішити, не ображаючи

Уміння побачити в ситуації щось комічне, подивитися на себе з боку допомагає зрозуміти, що обставини не настільки трагічні (якщо, звичайно, ми говоримо про речі звичайних).

Неприпустимими є образи, цинічні коментарі і образливий гумор, тобто все, що виглядає знеціненням і приниженням

8. Встановлювати кордони

У любові для нас важливо бути собою, бути природними. Але спонтанність не означає, що можна вести себе грубо.

Йдеться насамперед про будь-які форми фізичного насильства. Неприпустимі образи, цинічні коментарі і образливий гумор, тобто все, що виглядає знеціненням і приниженням. Звичайно, це суб'єктивні категорії: хтось, ймовірно, вважатиме себе ображеним через вказівки на його неправоту. Але в більшості випадків ми досить точно усвідомлюємо, коли нанесли образу самі, а коли хтось порушив наші кордони.

9. Розуміти, що частина реакцій партнера «не про мене»

Коли ми усвідомлюємо, що різке висловлювання, підвищений тон близької людини не в повному обсязі відносяться до нас, то реагуємо не так болісно і не включаємо власний захист.

Зазвичай критичне зауваження або негативна реакція спровокована нами приблизно на 50%, а інші 50% - це проекції і переноси з відносин з іншими людьми, наприклад, з начальником, який вранці накричав на роботі. Тут варто просто зрозуміти партнера і помогти йому звільнити емоції.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!