Вхід Реєстрація
Любов і відносини

П'ять болісних причин розриву сімейних стосунків

20 грудня 2019, о 14:15

Спочатку сімейне життя здається казкою, молодята відчувають щастя від кожного прожитого дня, але потім начебто спадає пелена з очей і все починає валитися. Багато пар при перших же зіткненнях з невдачами, задають собі трагічне питання: "Чи підходимо ми один одному", пише журнал "Лиза".

Боротьба за лідерство

Будь-які людські відносини – це завжди явна або прихована боротьба за лідерство і домінування. Сімейні стосунки, в цьому сенсі, не виняток. Подружжя починає вирішувати "питання про владу", про те, "хто в домі господар". Найчастіше це зустрічається в перші три-п'ять років шлюбу. Надалі, після визначення лідера, в сім'ї відбувається стабілізація. Пам'ятай, боротьба за лідерство в сім'ї – це не боротьба чоловіка і жінки, це боротьба людських характерів і стратегій успішності. Чия стратегія виявиться успішнішою, покаже тільки час.

Квартирне питання

Створюючи сім'ю, молоді люди мріють про власний будинок. Як показали дослідження, найчастіше розпадаються пари, які змушені жити з батьками. У такій обстановці молоді люди продовжують відчувати себе такими ж дітьми, як і до вступу в шлюб. Тому сім'ї з такого союзу може і не вийти. На початковому етапі спільного життя дуже важлива інтимність у стосунках, якій можуть перешкодити батьки. Не маючи можливості купити квартиру, можна орендувати житло. Так, молода сім'я зазнає фінансових витрат, але в психологічному плані дуже багато виграє.

Фінансова яма

Грошові труднощі – найпоширеніша проблема молодої сім'ї. До речі, безліч розлучень на початковому етапі сімейного життя відбуваються саме через цю проблему. Криза – це явище тимчасове і якщо вона трапилася, то найімовірніше через деякий час вона пройде. Знамениті і завжди актуальні слова "Все минає, і це мине". Саме цей напис прикрашав кільце царя Соломона. Все суєта суєт, і немає такої ноші, яку не можна винести, тим більше, якщо триматися разом.

Нудьга

Канадські вчені вважають, що головна причина розлучень – не побут, а нудьга, яка означає, що потрібно щось змінювати. У такій ситуації допоможе різноманітність і винахідливість. Наприклад, можна відправитися в маленьку подорож. Навіть у вихідний психологи радять не сидіти вдома, а виїхати кудись на природу. Спробуй знайти якісь спільні справи і заняття – разом готувати вечерю, кататися на велосипедах, плавати в басейні, дивитися улюблені фільми. Потрібно активізувати життя своєї родини, а якщо це не допоможе почни захоплюватися чимось новим сама, а там і партнер зацікавиться.

Побут

Поки люди не живуть разом, не вирішують щодня дрібні проблеми і питання, їм приємно і добре вдвох, похід по магазинах для них – задоволення, збори з компанією в ліс – радість. Але все змінюється, коли ми щодня поруч один з одним. Починаючи жити в єдиному обмеженому просторі, неминуче виникають конфлікти, коли інтереси партнерів розходяться. Найкращий спосіб, щоб уникнути цього – усвідомлювати, що всі ми різні, у кожного з нас сформувався свій характер і система цінностей.

Пам'ятайте, що стосунки в родині можуть з часом змінюватися. Але які б проблеми не виникали, необхідно намагатися завжди шукати компроміси між собою і вирішувати проблеми разом.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!