Вхід Реєстрація
Любов і відносини

Чому не потрібно нічого терпіти у відносинах – відповідь психолога

27 вересня 2019, о 11:57

Терпіння у відносинах – це прекрасно, але не завжди. Добре це тільки в тому випадку, коли є обопільним і усвідомленим внеском. Але часом тривале терпіння перетворює нашу увагу в жертву, коли період "ще трошки" триває роками й перетворюється в хронічний процес.

Гештальт-терапевт і психолог Марія Долгих розповіла про це і дала чіткі пояснення, чому це погано. Марія каже, що часто клієнт звертається до терапії, вже сильно перетерпівши. І спочатку багато зусиль потрібно докласти, щоб вивести його зі стану больового шоку.

"Накопичення будь-якого почуття без можливості його виходу перетворює це почуття в біль. Навіть якщо ви збираєте ніжність, але не маєте можливості її висловити, терпите – рано чи пізно вам стане боляче. Що ж говорити про грудки хворобливих переживань, які багато хто носить в собі з дитинства", – пише лікар.

За її словами, терпіння ніяк не пов'язане з любов'ю і турботою про себе. Це завжди зусилля і іноді навіть – насильство над собою. І важливо усвідомлювати – навіщо і заради чого ти терпиш. Чи варта шкурка вичинки? Або ти зараз терпиш, просто тому, що звик. Ти витримуєш.

Довгих каже, що коли в дорослому віці, ми витримуємо багато болю, ми як би посилаємо самим собі послання: "Ти не заслуговуєш ніжності, турботи й любові". І послання це дуже сильно впливає на все подальше життя, поступово руйнуючи нас; роблячи нас черствими, нечутливими й безрадісними.

"Люди, схильні довго і стійко терпіти – завжди користуються повагою за силу і відвагу, але зазвичай у них просто не було вибору. Їх змусили стати такими близькі люди й обставини", – зазначає психолог.

"Коли є можливість помітити свій біль, поспівчувати собі, з'являється цінність себе і чутливість до себе. Себе відверто шкода. Все менше можеться терпіти без важливого приводу. Все більше розумієш, що заслуговуєш ніжності, турботи й любові", – підсумувала психолог.

Раніше вчені з'ясували, коли партнери перестають відчувати дискомфорт у парі. В результаті виявилося, що чоловіки швидше перестають відчувати дискомфорт. Так, їм потрібно близько трьох місяців, щоб не відчувати незручності під час сну оголеним в одному ліжку. Жінкам знадобилося майже 4 місяці.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!