Вхід Реєстрація
Любов і відносини

Чи варто починати бізнес із власним чоловіком?

4 березня 2020, о 17:34

Спільний бізнес із чоловіком здається найкращою відповіддю на дефіцит чоловічої робочої сили. Але він також може стати випробуванням для стосунків пари.

Коли 27-річна Сінтія Боуман відкрила роздрібний магазин товарів для дому, вона швидко зрозуміла, що їй потрібна допомога. Без довгих вагань вона покликала у бізнес свого чоловіка.

"Роздрібний продаж – це цілотижнева праця з ранку до пізнього вечора, – розповідає пані Боуман, якій зараз вже 43. – Це нелегкий бізнес, і я часто говорила чоловіку, якби ми не були одружені, я би вже давно його звільнила".

Проте вони успішно керували бізнесом 13 років, поки не продали його у 2013 році, перед тим як переїхати до Іспанії. З того часу Сінтія працює журналістом та блогером.

У чому секрет успіху? Один день на тиждень вони працювали по черзі. В одного з них було більше свободи в офісі, тоді як інший міг відпочити або працювати з дому. Не треба сперечатися з кожного приводу, радить Сінтія. Постійні скарги можуть зруйнувати ваші стосунки.

Сінтія не бажає щось змінювати в своєму житті, але знову працювати разом з чоловіком не стала б. "Наші особистості та робоча етика дуже відрізняються", – каже вона.

Не існує достатньої статистики щодо того, скільки подружжів заснували успішний бізнес, але романтичні стосунки часто вдало поєднуються із діловими.

Американська компанія-виробник органічної білизни заснована Міссі та Скоттом Танненами у 2014 році. У перший рік свого існування вона заробила майже 1,75 мільйона доларів.

Британське подружжя Хелен та Саймон Петтісон залишили роботу адвокатів і заснували мережу продажу елітного шоколаду, яка зараз має шість магазинів.

Австралійці Тед Толфрі та Ші Ньювітт з Мельбурну відкрили магазин салатів, що налічує три точки продажу. За каліфорнійською компанією органічних продуктів  стоїть подружжя. Співвласники бренду бутильованої води  з Лос-Анджелеса – чоловік та дружина.

Проте бізнес з чоловіком або дружиною може мати приховані ризики. За даними Адміністрації малого бізнесу США, тільки половина всіх малих підприємств утримуються на плаву в перші п'ять років існування. Комерційна невдача може стати непростим випробуванням для подружжя.

Як уникнути підводних каменів у сумісному бізнесі з другою половиною?

Що для цього треба. Ви і ваш чоловік повинні мати ділові риси, які взаємодоповнюють одна одну, а також треба вміти розділяти роботу та особисте життя. Важливо усвідомлювати, що вам доведеться проводити багато часу з вашою другою половиною, а це не для всіх просто. "Ваші стосунки мають бути зрілими, – каже Гіларі Гендершотт, спеціаліст по фінансовому плануванню з Каліфорнії. – Управління бізнесом разом з кимось потребує значної витримки та поваги, особливо коли це ваш чоловік або дружина".

Чим довше ви у шлюбі, тим більш успішним може бути ваш спільний бізнес. "Пари, які одружені вже багато років, краще долають труднощі, тому що усвідомлюють, що зльоти та падіння приходять по черзі", – пояснює Шеннон Лі Сіммонс, експерт по фінансовому плануванню компанії з Торонто. "Молодята можуть ще перебувати у стані ейфорії медового місяця, коли все чудово, і не розуміти, як буде реагувати партнер на скрутні часи та фінансові труднощі".

Як підготуватися. Виділіть час на написання детального бізнес плану, складіть усі необхідні контракти і договори про партнерство та добре продумайте організацію праці. "Якщо вам не вдається дійти згоди ще на етапі складання бізнес-плану, це сигнал, що сумісний бізнес не буде успішним", – говорить пані Сіммонс.

Що робити по-перше. Планування — важливе. "Фінансові, юридичні та психологічні консультанти дуже рекомендують сісти й усе добре розпланувати, від організації до витрат, у тому числі моральних", – радить Кеті Маршак, доктор психології зі штату Орегон, США, а також авторка книги "Пари-підприємці". Якщо ви — молоде подружжя, яке ще не має дітей, чи ви плануєте їх? Як це буде узгоджуватися з бізнесом?

Шляхи відступу. План виходу із сумісного бізнесу дуже важливий. "Пари рідко обговорюють це на початку, коли вони відчувають себе окриленими", – розповідає Шеннон. "Але якщо вони розлучаться, хто буде вести справи далі? Ви продовжуватиме працювати разом? Чи ні?" А якщо бізнес стане збитковим? Усі ці питання треба узгодити письмово та завчасно, аби не виникало проблем, якщо справи підуть не так добре, як планувалося, чи то у шлюбі, чи то у підприємстві.

Зробіть все офіційно. Бізнес домовленості треба сприймати дуже серйозно. "Якщо ви почнете складати ділову угоду, ваш мозок відразу налаштується на робочі справи, і ви зможете спланувати усі можливі ситуації, – пояснює доктор Маршак. – Це збереже вам багато нервів у майбутньому".

Перевірте свої ділові здібності. Пари іноді поспішно починають бізнес, тому що вони закохані. Їм подобається ідея працювати разом. Їм здається цього достатньо, і вони взагалі не думають про відповідальність. "Я знаю власників малого бізнесу, які не вміють читати звіти про прибутки. І в цьому немає нічого доброго. Треба мати бізнес навички", – пояснює пані Маршак.

Розподіляйте обов'язки. "Треба чітко розмежувати ролі відповідно сильних та слабких рис кожного з вас, – рекомендує пані Боуман. – Наприклад, один з вас займеться бухгалтерією, а іншій буде розробляти дизайн продукту. Ви працюватимете більш ефективно та з більшим задоволенням, якщо не змагатиметесь за виконання одних і тих же завдань".

Залишайте роботу на роботі. Розділяйте робоче та особисте життя. Та не забувайте вдома поводитися один з одним як романтичні партнери, а не я колеги. "Ми міцно обіймаємось, і ось — ми знову чоловік та дружина, – розповідає пані Гендершотт, яка працює разом зі своїм чоловіком. – Я свідомо переключаюся з однієї ролі на іншу".

Що робити пізніше. Найміть консультанта по податках. Ваш бізнес може бути оформлений багатьма способами. Це може бути партнерство, корпорація, сумісне підприємство, або навіть приватний підприємець та його співробітник. Переконайтеся, що ви добре розумієте усі деталі оподаткування, і порадьтеся з професіоналом, щоб обрати найкращу для себе форму власності

Грошові питання треба вирішувати разом. Можливо, ви цілком довіряєте своєму партнеру. Але фінансові питання треба вирішувати разом. "Одну мою клієнтку звинуватили за несплату податків у бізнесі, який вони мала зі своїм колишнім чотири року тому", – розповідає Сіммонс. Партнера повинні знати, куди йдуть гроші, чи усе гаразд із сплатою податків та боргами.

Як зробити це краще. Не забувайте про життя. "Пари пірнають головою у бізнес і забувають, що вони також повинні мати час на сім’ю та на себе, – говорить доктор Маршак. – Вони відкладають багато речей на майбутнє, коли бізнес налагодиться, а п'ять років потому раптом з'ясовують, що багато чого в їхньому особистому житті не працює".

 

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!