Вхід Реєстрація
Любов і відносини

5 способів вибудувати стосунки в парі

20 березня 2019, о 18:11

Ви живете разом, любите один одного і хочете, щоб так тривало завжди. Але чи можна зберегти відносини такими ж яскравими, як в перші дні знайомства?

На жаль, ніхто не може гарантувати вічну любов.

Перехід від всепоглинаючої близькості до взаємної поваги - складний період у житті пари. Почуття поваги зазвичай сприймається, як щось протилежне любові. Звідси розчарування і сумніви: а чи варто нам і далі бути разом? Є кілька способів, які допоможуть подолати їх і почати нове життя - з тією ж людиною.


1. Розкажіть один одному що вам подобається у ваших відносинах

Багато сімейних пар не обговорюють те, що кому подобається, кожен запевняє себе, що партнер сам про все здогадається. Але цього, звичайно ж, не відбувається. В результаті хтось один мовчки страждає, а другий, думаючи, що все в порядку, продовжує вести себе як завжди.

Почніть розмову про краще і гірше у ваших стосунках. Чоловіки ставляться до розмов про відносини насторожено, а жінки надають їм занадто велике значення.

Про те, що хвилює, іноді простіше написати: візьміть аркуш паперу і перерахуйте найкраще і найгірше в ваших відносинах, обміняйтеся з партнером листками і обговоріть написане.

Такий простий прийом дозволить краще пізнати один одного, встановити свою частку відповідальності за «найгірше» і зрозуміти, що зробити, щоб «кращого» стало більше.

2. Визначте правила, знайдіть загальні цілі

Багато пар живуть немов за інерцією, не замислюючись, навіщо вони це роблять і чого чекають від спільного життя. Але відсутність загальних цілей здатна зруйнувати відносини швидше, ніж постійні конфлікти.

Втім, якщо почуття дійсно сильні, ви зможете домовитися і знайти золоту середину. Це буде ваше спільне стратегічне планування, основа якого - повага один до одного. Дистанція допомагає дбайливіше поводитися з відносинами, не піддаючи їх перевіркам на міцність. Наприклад, заради кар'єри чоловіка дружина погодиться почекати з першою дитиною, а він, поважаючи її мрію, задумається про те, як забезпечити сім'ї більш просторе житло - з дитячої.

Важливу роль в житті пари грають правила і ритуали. Їх не потрібно спеціально вигадувати. Вони вже існують у вашому житті: хтось першим займає ванну, хтось завжди купує хліб або платить за автостоянку. Але часто виходить так, що одному з партнерів склалося розподіл ролей зручно, а в іншого викликає роздратування і дискомфорт. Висновок: про правила і ритуалах теж потрібно домовлятися.

Щоб ненароком не зачепити почуття іншого, партнерам необхідно відповісти на кілька важливих питань. Чи будемо ми завжди вірні одне одному або можливі варіанти? Що станеться, якщо встановлені правила хтось із нас порушить? Відповіді повинні бути ясними, інакше в мовчанні почне накопичуватися емоційний осад.

3. Зберігайте свою індивідуальність

Проживши деякий час разом, закохані можуть виявити, що вони настільки «підлаштуватися» один під одного, що їх особистості сильно змінилися. Бажання пристосуватися до коханої людини, зробити їй приємне, догодити нерідко призводить чоловіка або жінку до втрати власної індивідуальності. Часто так звана «криза третього року відносин» - спроба повернутися до себе самого, своїх звичок та цінностей. У багатьох виникає бажання поміняти роботу або почати вчитися.

Іноді партнер не розуміє причин того, що відбувається, і почуття згасають. Це ще один привід для спокійної, грунтовної розмови: адже саме своєю індивідуальністю ви колись привернули один одного. Немає ніякої необхідності втрачати себе, щоб зберегти відносини.

4. Не накопичуйте гнів

Ми часто стримуємо гнів, роздратування, лють, боячись, що вони зруйнують відносини. Але краще влаштувати хорошу сварку, ніж ростити в собі злопам'ятність і почуття провини. Сильні емоції не означають, що двоє більше не люблять один одного, - вони лише повідомляють про проблему.

Гнів хороший тим, що допомагає нам прямо називати речі своїми іменами. Цим він схожий на грозу, після якої повітря стає чистішим. Відпускаючи на волю свій гнів, розберіться, що саме його викликало. І спробуйте сказати про це, не переходячи на особистість партнера.

Якщо ви самі стали причиною гніву, наберіться терпіння і вислухайте звинувачення так, як слухаєте конструктивну критику: з чимось погодьтеся, а з чимось - ні.

5. Вчіться дякували один одному

Багато пар живуть в очікуванні чогось більшого і не цінують те, що відбувається кожен день. Здавалося б, що може бути простіше - подякувати у відповідь на виявлену участь, допомогу або отриманий подарунок. Однак цей невигадливий навик, та й сама готовність дякувати кудись зникають, коли пара довго живе разом. Або просто не виходить відкрити рот і сказати: «Спасибі!», Або слова перетворюються на якусь формальну бурчання або багатослівні тексти, в яких чим більше слів, тим менше нас самих.

Небуденна етимологія слова «спасибі» натякає, що мова йде не про просте правило ввічливості, а про щось набагато важливіше. Це почуття називають почуттям вдячності до життя. Без нього найтепліші слова звучать нещиро і формально.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!