Вхід Реєстрація
Любов і відносини

10 кроків до впевненості в собі, про які вам ще ніхто не розповідав

10 січня 2018, о 17:23

Якщо ви хочете прожити краще життя з тих, на які ви здатні, вам перш за все потрібно набути впевненості в собі - і неважливо, скільки вам років.

Люди часом бувають дуже різними. Деякі з них, схоже, ввібрали упевненість в собі з молоком матері. Вона властива їм, як усім іншим людям вміння дихати повітрям, і вони завжди на передньому краї, коли відбувається щось серйозне. Якщо знадобиться, вони завжди готові стати на чолі чого б то не було, і нам здається, що їм це нічого не варто - в усякому разі, вони це роблять з легкістю, гідною заздрості. А є інші люди. Люди, яким це дається зовсім не так легко. Щонайменше вісім з десяти зовні "сірих" людей, які зливаються з фоном, мріють одного разу стати людиною з першої категорії. Тим, кого поважають, і хто користується популярністю.

Чому до деяких людей впевненість в собі приходить легко і просто, а інші приходять в жах навіть від необхідності відкрити рот і щось сказати? У цьому-то і криється корінь проблеми: надто часто люди чомусь вважають, що кожна відкрита, впевнена в собі людина знайшла упевненість в собі без жодних зусиль. Але це зовсім не так. Деякі з цих, здавалося б, природжених лідерів і діячів, колись були скромними людьми "другого плану", які одного разу вирішили, що з них, досить, що вони хочуть більшого. Вони взялися за себе, і їм вдалося знайти упевненість в собі. Те ж саме можете зробити і ви, озброївшись наведеними в цій статті 10 кроками до набуття впевненості в собі. 

Хто я такий? Чи достатньо я хороший? Чи здатний я хоча б на щось? Основи впевненості в собі, як правило, лежать в нашому дитинстві. Якщо з ранніх років діти знають і відчувають, що їх люблять і цінують, вони неодмінно виростуть з вірою в це. Ах, якби тільки так було завжди! На жаль, навіть самі люблячі сім'ї здатні привести на світ дітей з низькою самооцінкою - для цього часом досить лише того, щоб над ними знущалися діти в школі, або щоб їх за щось не злюбили вчителі.

Недавнє дослідження виявило, що, як правило, дівчатка починають вважати себе менш талановитими і здатними, ніж хлопчики, років так з шести - тобто саме тоді, коли на них починають впливати стереотипи суспільства, і вони починають ставати частиною їх особистості. Неможливо навіть уявити, скільки шкоди ці стереотипи принесли людству - у дуже багатьох людей вони крадуть можливість вчитися тому, чого вони хочуть, бажання йти на співбесіду на посаду, з якої вони б ідеально справлялися, і навіть часом любов. Простіше кажучи, якщо ви хочете прожити краще життя з тих, на які ви здатні, вам перш за все потрібно набути впевненості в собі - і неважливо, скільки вам років.

1. Просто натисніть "Відправити"

Чи знайоме вам почуття, коли при одній лише думці про те, що вашу роботу буде оцінювати хтось "вище" і "краще" вас, у вас всередині все немов зменшується? Ну і як часто це почуття підштовхувало вас до того, що ви відмовлялися від наявної у вас можливості зробити ваше життя кращим, і не показували свою роботу взагалі нікому? Чи траплялося вам бувати в ситуації, коли ви були настільки не впевнені в тому, що ваші слова сподобаються людині, в якого закохані по вуха, що лист, що лист, що запрошує його на побачення, так і залишилося невідправленим? Так ось, якщо це так - припиніть. Напишіть з першої спроби то, що хочете сказати, перевірте текст на помилки, і просто натисніть "Відправити". Так, в перший (і в другій, і в третій) раз це зробити нелегко, але це єдиний спосіб убити сумніви в зародку.

2. Замість величезних списків важливих справ на найближчий час складайте маленькі - зате на кожен день
Можливо, вас це здивує, але недавні соціологічні дослідження привели до несподіваних висновків - як виявилося, всілякі списки "важливих справ, які потрібно зробити будь-що-будь", на ділі лише знижують вашу продуктивність. Замість того, щоб служити ненав'язливим нагадуванням, вони стають джерелом тиску. Чому? А уявіть, які почуття можна випробувати, дивлячись в обідню перерву на аршинний список "важливих справ", і розуміючи, що в ньому ще практично нічого не зроблено - так, один або два пункти? Щось на думку спадають лише слова "стрес" і "тривожність".

Кілька таких невдалих днів поспіль найчастіше змушують людину або зовсім відмовитися від складання яких би то ні було списків, або виконувати складові їх списки нашвидку і як-небудь - самі розумієте, жоден з цих двох варіантів не піде йому на користь.

Все тому, що люди складають неправильні списки. Коли ви складаєте список того, що вам потрібно зробити найближчим часом будь-яку ціну, то від одного погляду на цю кілометрову простирадло тексту ви почнете відчувати себе який потрапив в пастку. Замість цього ввечері кожного дня складайте список з двох пунктів, які вам дійсно потрібно виконати до відходу до сну на наступний день. Ну а прокинувшись вранці, зосередьтеся на цих двох пунктах - і тільки на них. Ні в якому разі не вписуйте в цей список два якихось масштабних проекти, замість цього впишіть туди одну велику (але не занадто) мету, і одне дрібне завдання. Якщо ви будете це робити кожен день, то не встигнете озирнутися, як всі ваші проекти кинуться вперед зі швидкістю кур'єрського потяга.

3. Не судіть себе занадто суворо

До цього, як правило, схильні жінки, особливо під час "критичних днів": відчуття роздутості, тьмяне волосся, бліде або набрякле обличчя... Як правило, саме в такі дні вони відчувають себе так, немов на них ополчився весь світ, і їх почуття впевненості в собі опускається на дно океану. А все тому, що ми критично оцінили себе в дзеркалі вранці, і вирішили, що сьогодні ми виглядаємо і відчуваємо себе огидно, і, отже, сьогоднішній день у нас не задався.

Постарайтеся "перекрити" ці почуття, як можна сильніше балуючи себе в ці дні - стільки, скільки дозволить вільний час. Прийміть душ з вашим кращим гелем або милом, відкрийте найсмачніші духи і зробіть собі особливо смачний сніданок. Постійно повторюйте про себе: "Я відчуваю себе відмінно, я відпочила, і я готова". Нехай це стане вашою мантрою не тільки для критичних днів, але і для будь-якого ранку, в яке ви відчуваєте себе не кращим чином. Повірте, вона допоможе вам відчути себе куди краще і енергійніше.

4. Змініть свій імідж - перш за все для себе

Постарайтеся поглянути на себе з іншого боку: складіть список з усіх речей, які вам в собі не подобаються, і подумайте, що ви можете з ними зробити. Якщо вам не подобаються якісь риси вашої особистості, не намагайтеся негайно їх змінити, краще перенаправьте їх. Якщо ви вважаєте себе занадто агресивним, спробуйте використовувати цю агресію з метою самовдосконалення - наприклад, записавшись в спортзал і викладаючись на всі сто відсотків. До того ж це навчить вас, як зберігати спокій, коли на вас накочує хвиля гніву. Якщо ви відчуваєте, що ви занадто любите прямоту або сарказм під час дискусій, перетворите цей "недолік" в гідність: почніть гідно відповідати своєму начальнику на роботі, або і зовсім спробуйте заснувати власну компанію. Так ви неодмінно навчитеся бути ввічливими, не втрачаючи при цьому прямоти.

Якщо вам не подобається щось у вашому тілі, змінити ставлення до цього, звичайно, не так просто, як до рис характеру, але немає нічого неможливого. Звичайно, якщо ви хочете стати краще в довгостроковій перспективі, краще записатися в спортзал і привести себе в форму, але довгострокова перспектива - вона і є довгострокова, на це знадобиться чимало часу. Якщо ж вам хочеться більш-менш швидкого вирішення, постарайтеся навчитися любити своє тіло таким, яке воно є: знайдіть відомих і знаменитих людей з тими ж проблемами, що і у вас, яким вдалося досягти успіху, незважаючи на всі їхні недоліки. Велика задница? Кім Кардашьян і Дженніфер Лопес це не заважає вважатися одними з перших красунь світу! Масивні стегна? Бейонсе з ними виглядає просто шикарно! Те, що ви вважаєте в собі потворним, цілком може виявитися тим, що робить вас лише красивіше.

5. Вчіться новому

Ніщо не додасть вам більшої впевненості в собі, ніж отримання нових і корисних знань. До того ж зараз отримувати їх стало простіше, ніж будь-коли раніше - для цього навіть не обов'язково виходити з дому: в Інтернеті можна знайти десятки і сотні онлайн-курсів з різних галузей знань. Ви неодмінно знайдете там саме той курс, що цікавий саме вам.

6. Прикидатися, поки в цьому не відпаде потреба

Щоб стати впевненіше... будьте впевненіше! Навіть якщо ви не відчуваєте в даний момент впевненість в собі, ведіть себе таким чином, ніби це не так. Якщо ви боїтеся або сумніваєтеся, запитаєте у себе: "Як би вчинив у цій ситуації впевнений я?" А після візьміть, і зробіть це.

7. Чи приносить це вам задоволення?

Погляньте на ваше життя, на людей навколо вас, на речі, якими ви себе оточили, і запитайте себе: вам взагалі все це подобається? Як ви відчуваєте себе після розмови з вон тією людиною? Повним енергії? Добре! Щасливим? Відмінно! Вичавленим, немов лимон? А ось це недобре! Роздратованим? Ще гірше! Якщо після того, як ви з кимось поговоріть, ви відчуваєте себе засмученим, виснаженим або пригніченим, постарайтеся якомога швидше прибрати цю людину зі свого життя - ніхто не має права змушувати вас відчувати себе подібним чином. Ніхто. Те ж стосується і тих речей, що оточують вас. Постарайтеся трохи змінити інтер'єр, або позбутися від частини речей. Якщо у вас немає грошей на те, щоб змінити меблі, змініть хоча б оббивку - навіть одне лише це налаштує вас на позитив.

8. А, якого біса!

Ну да, ви облажались. Теж мені неприємність! Запитайте у себе: це дійсно настільки важливо? Швидше за все, через тиждень, або близько того, ви єдина людина, хто все ще буде пам'ятати про цю помилку, і вже тим більше - турбуватися про неї. Так що скажіть собі: "А, якого біса!", І залиште її за спиною.

Ви боїтеся щось робити або кудись йти тому, що ви боїтеся, що у вас нічого не вийде, ви будете там не на своєму місці, або що над вами будуть сміятися? Ви в цьому впевнені? А що, якщо ви тільки що успішно відрадили себе від кращого, що могло трапитися у вашому житті? Скажіть собі: "А, якого біса!", І зробіть це.

9. Зупиніть негатив

Якщо ваша невпевненість в собі починає заважати вашому житті, не дайте їй це зробити. Зупиніть її, негайно! Чітко подумайте чи скажіть: "А ну, досить!", І постарайтеся відволіктися на щось інше - по можливості дурне і смішне. У той момент, коли ви почнете думати про себе погано, починайте наспівувати ту дивну пісеньку, яку ви нещодавно чули по радіо, подумайте про те, чим би вам хотілося зайнятися, і незабаром ви і думати забудете про погане.

10. Знайдіть свого "внутрішнього лева"

А якщо у вас закінчилися всі інші варіанти, вас врятує левиний рев! Так-так, ви не помилилися! Якщо ви раптово зрозумієте, що вам бракує впевненості в собі, встаньте перед дзеркалом, і постарайтеся побачити себе левом або левицею. Сильним, впевненим в собі, справжнім королем чи королевою джунглів. Уявіть, як сутність лева наповнює вам силою та впевненістю, і видайте левиний рев - неважливо, наскільки гучний або правдоподібний! Приплив енергії, який ви при цьому відчуєте, наповнить вас енергією, і допоможе вам впоратися з будь-якими негараздами.
Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!