Вхід Реєстрація
Для жінок

Конфлікт в парі: як правильно миритися з коханим

6 травня 2019, о 12:18

У будь-якій парі, рано чи пізно виникає конфліктна ситуація, із якої можна зробити справжню катастрофу, або ж навпаки вийти із неї із честю та цінним досвідом. Про те, як краще поступати, коли між вами виникла сварка - поговоримо далі.

Діліться лише тим, що дійсно важливо саме зараз

У нескінченних розмовах можна втратити головне. Тому, що б не трапилося, не варто водоспадом виливати все, що відбувається у вас всередині, і робити з коханого «подружку». Генетика чоловіка категорично протестує проти відносин, які перетворюються в психотерапію. І поступово той шалений потяг, який він відчував до жінки раніше, у нього зникає. На фізіологічному рівні це пояснюється тим, що в чоловічому організмі починає активно вироблятися гормон пролактин. Чоловік стає пассивнішим, вже не відчуває себе таким же сміливим, амбітним і впевненим у собі, і тоді - або відсторонюється, або починає шукати іншу жінку, поруч з якою він буде відчувати себе інакше.

Сформулюйте запит

Не поспішайте «випускати пару» і, в першу чергу, поговоріть з собою - а що, власне, такого сталося? Як ця ситуація може відбитися на відносинах? Що вона змінює особисто для вас? Якщо вам легше це робити з кимось в діалозі, несіть всі найглибші переживання мамі, подрузі або фахівцю, який допоможе розкласти все по місцях. Але не чоловікові. Як мінімум, це захистить вас від необдуманих дій.

У розмови повинен бути конкретний запит, тому бажано визначитися заздалегідь - що саме ви хочете зараз з'ясувати? Який результат вас би влаштував? Неправильний посил: «Ти перестав бути активним», «ти неуважний», «ти мене не поважаєш» - все це лише загальні слова, в яких чоловік почує лише докір. Результат неминуче один: образа, яка часто переростає в закритість, недовіру і, в кінцевому рахунку, байдужість. Саме тому краще «на стороні» привести свої почуття в порядок, зрозуміти, що саме вас турбує, і з цієї конкретикою вже прийти до другої половинки.

Не вимагайте вирішення проблеми тут і зараз

«Зараз же подзвони своїй мамі і скажи, що ми не поїдемо до неї на вихідні». «Чому вона тобі пише? Я хочу бачити, як ти видаляєш її номер ». Зрозуміло, чоловік, опинившись припертим до стінки, завжди спробує уникнути цього, тому що він не контролює ситуацію і не розуміє, якими наслідками вона для нього обернеться. Одне з головних правил поведінки в конфлікті: коли ви щось озвучуєте, дайте чоловікові час це осмислити. Я знаю безліч прикладів, коли партнер взагалі не здогадувався про проблему або про те, що вона в голові коханої досягла таких серйозних масштабів. Тому я рекомендую завжди брати паузу - на день, два, тиждень. Потім, коли ви відчуєте, що пристрасті вляглися, можна буде знову повернутися до розмови і закінчити війну миром.

Уникайте ультиматумів

Якою б не була причина вашого невдоволення - емоційне відчуження, підозри в зраді і т.д. - намагайтеся уникати ультимативних форм. Тут знову потрібно розібратися з собою. «Чому я це роблю?». І головне: «Чи вартує та правда, яку я хочу довести, руйнуванню відносин?». Втрачаючи самоконтроль, ми програємо. Спочатку можемо наговорити зайвого, а потім на піку емоцій беремося палити мости.

Не підходьте до особистих конфліктів занадто раціонально

На аргументи завжди знайдуться контраргументи, тому, вирішуючи конфлікти в парі, апелюйте більше до почуттів. Правильною формулою буде: «Я хочу тобі вірити, хочу, щоб це виявилося помилкою, але я відчуваю себе ось так. Будь ласка, скажи чи зроби щось, щоб я так себе не відчувала ». Замість того щоб кидати в обличчя «так не роблять» або «ти повинен», говоріть про себе. Відрито і щиро.

Сприймайте конфлікт не як катастрофу, а як можливість для росту

Прощення починається зі свого комфорту, коли ми перестаємо стежити за реакціями партнера, озиратися на оцінку своєї поведінки, змагатися або що-небудь доводити собі, йому або ще комусь. Однак чоловіки в стресі часто не роблять ніяких зусиль для вирішення проблеми, тому що бояться зробити ще гірше. Саме тому можна обережно підказати коханій людині, що саме вам зараз допоможе, наприклад, які його дії дадуть вам можливість відчувати себе потрібною і коханою. Коли він впевнений, що це допоможе вам відчувати себе краще - дії послідують негайно. Звичайно, за умови, що прохання прозвучить щиро. При грамотному підході конфлікти можуть бути хорошою можливістю для росту обох партнерів. Але як ви будете рости - разом чи поодинці - вирішувати вам.

Не провокуйте нових конфліктів

Також в період відновлення довіри найкращим буде використовувати стратегію згоди. Навіть якщо образа ще не відпустила, провокувати нові конфлікти точно не варто. Чоловік пропонує дружині: «Моя мама запрошує нас на вечерю, поїдемо?» - «Так». Але це «так» буде прямо залежати від результату його ставлення до неї. Якщо до цього партнер потішив жінку, то чому ні? Але не робити щось тільки тому, що ви зараз ображені - надзвичайно примітивно.

Щоб коментувати треба зареєструватися, або якщо Ви вже реєструвалися увійти в свій аккаунт.
Копіювання статей із сайту можливе лише при встановленні прямого html-посилання на сайт love.vash.ua, відкритого для індексування! Копіювання без дотримання авторських прав, буде переслідуватися за законом!